25.08.2023

Квашені помідори від тещі: рецепт без оцту та цукру. Важко встояти перед цією закускою!

Від fcvomond

Квашені помідори рецепт з села від тещі. Квашені помідори без оцту та без цукру. Квашені (солоні) помідори – це дуже корисно для вживання, тому квасити овочі варто, і як сезонну закуску, і навіть, як зберігання помідорів на зиму. Отже, на цей раз ми купили нову діжку (було бочку) на Косівському базарі, і вирішили заквасити в ній помідори. Квашення – це природнє зброджування, де за рахунок кисло-молочних бактерій з томатів витягуються цукри і створюється природнє бродіння, що надає помідорам особливого смаку. В результаті ми отримуємо тверді ароматні солоні помідори з кислинкою , які чудово підходять, як закуска до будь-якої страви.

Квашені помідори це також чудовий спосіб зберегти помідори до зими (зробити квашені помідори на зиму), оскільки при квашенні зберігається більша кількість вітамінів в плодах і навіть за рахунок живих бактерій певна кількість мікроелементів та вітамінів може збільшуватися. Щоб зробити квашені помідори на зиму заносимо заквашені помідори в холодне місце в льох чи пивницю, де бродіння припинеться. І в такому середовищі в солоному розсолі чи маринаді наші квашені томати будуть стояти кілька місяців. Хоча квашені продукти, зокрема солоні помідори, це живий продукт, їх не рекомендують зберігати більше 5-7 місяців. Все залежить від умов.
Аналогічно можна заквасити помідори і в 3 літровій банці чи в кількох банках, добрі вийдуть квашені помідори в каструлі або в емальованому відрі. Цей рецепт підійде для будь-якої тари.

Квашені помідори без оцту та без цукру

КВАШЕНІ ПОМІДОРИ – рецепт
помідори – 5 кг
виноградне листя – 10-20 шт.
листя вишні – 30-40 шт.
перець горошком – 8-10 шт. на літру
лавровий листок 3-4 шт.
СІЛЬ – 30 грамів на літру води (1 столова ложка на літру)
цибуля – 0,8 – 1 кг

Джерело