25.09.2023

Настоянка з чорної смородини, яка вийде навіть у початківця. Смак та аромат просто незрівнянний

Від fcvomond

Привіт усім! Сьогодні хочу поділитись з Вами супер смачним рецептиком, який переходить в нашій родині з покоління в покоління, ще від моїх прабабусь і ми готуємо його до сьогодні не змінюючи рецептури! Зараз саме сезон фруктів та ягід, тому цей рецепт стане Вам у пригоді, він неймовірно смачний і ароматний.

Рецепт настоянки з чорної смородини

Список потрібних нам інгредієнтів:

 • чорна смородина
 • спирт 96%
 • цукор
 • вода

Рецепт приготування:

 1. В розрахунку на 3 літрову банку, засипаємо в неї миту чорну смородину (більше половини банки) і заливаємо 1400 мл 96% спиртом (з готового роблять горілку). Заливаємо так, щоб всі ягоди були закриті, банку закриваємо капроновою кришкою, прибираємо в темне місце на 1 місяць.
 2. Далі дістаємо банку, зливаємо спирт в окремий посуд, ягоди викладаємо в каструлю і додаємо в них 1700 мл очищеної бутильованої води, ставимо на вогонь і доводимо до кипіння (ягоди повинні лопнути).
 3. Потім обережно проціджуємо, нам потрібен тільки сік, ягоди викидаємо. У сік, що утворився додаємо 250 гр цукру, все обережно перемішуємо і охолоджуємо.
 4. Далі змішуємо цей сік, що вийшов і спирт назад в 3 літрову банку, дуже важливо, що спирт потрібно вливати в сік дуже тонкою цівкою.
 5. Закриваємо банку капроновою кришкою і знову прибираємо на 1 місяць.
 6. Через місяць дістаємо і переливаємо по пляшках, проціджуючи через товстий шар марлі.
 7. Наша ароматна і дуже смачна 40 градусна настоянка готова до вживання, аромат і смак не передати словами.

Зберігати настоянку можна як в прохолодному місці, так само при кімнатній температурі.

Ми робимо різні настоянки: настойки з чорної смородини, з червоної смородини та малини і журавлини, вишні. Більше звичайно подобається настоянка саме з чорної смородини, вона дуже ароматна, насичена за кольором і дуже-дуже смачна!

Готуйте в задоволення і смачного Вам!

Джерело