Торт «ПТАШИНЕ молоко». Тепер тільки так готую
Торт «Пташине молоко» був винайдений одним московським кулінаром і на цей винахід, до речі, автором було отримано патент. Продавали його в Москві на Арбаті в кондитерській ресторані «Прага».
Коли його виносили, а це траплялося так-а-леко не кожен день, черга вибудовувалася, майже як у Мавзолей. Вистачали по 3 -5 штук, щоб і друзям, і знайомим.
Пропонований рецепт максимально наближений до оригіналу наскільки це можливо в домашніх умовах. Торт виходить БЕЗПЕЧНО смачним. Днями я робила його на чоловік ювілей, на його роботу.
Інгредієнти:
Тісто
- Борошно пшеничне / Борошно — 1 скл.
- Цукор — 1 скл.
- Яйце куряче — 4 шт
Крем
- Желатин — 40 г
- Молоко – 1 скл.
- Олія вершкове — 300 г
- Ванільний цукор — 1 пакет.
- Вода (кип’ячена тепла, для желатину) – 150 мл
- Борошно пшеничне / Борошно — 1 ст. л.
- Цукор — 2 скл.
- Яйце куряче — 10 шт
Глазур
- Какао-порошок — 5 ст. л.
- Цукор — 1/2 скл.
- Молоко – 3 ст. л.
- Олія вершкове — 50 г
Приготування:
Як спекти бісквіт, я знімати не стала. Бісквіт тут звичайний: яйця збити з цукром протягом 10 хвилин, всипати борошно, розмішати. Випікати на середньому вогні 30 хвилин|мінути|. Готовність перевірити сірником. Готовий бісквіт остудити та розрізати на два пласти. Все просто.
Головне в цьому торті – це КРЕМ! Він зовсім незвичайний! Отже, почнемо. Робиться крем у три етапи.
ЕТАП ПЕРШИЙ. Желатин залити теплою водою. Жовтки відокремити від білків (білки поки що прибрати в холодильник).
У невеликій каструльці збити жовтки з|із| 1 склянкою цукру до пишної білої маси. Влити молоко, всипати муку|борошно| і перемішати. Помістити каструльку на водяну баню і, помішуючи, довести крем до появи бульбашок. Він сильно збільшиться обсягом.
По суті ми з вами зварили заварний крем. Масу остудити, зрідка перемішуючи, щоб не утворилася плівочка. Я ставлю в тазик із холодною водою, так би мовити, для прискорення процесу.
ЕТАП ДРУГИЙ. Масло, розм’якшене до кімнатної температури, збити поступово по ложці, додаючи заварний крем. Для цього знадобиться ще одна каструлька, трохи більша за першу. Додати ванільний цукор або ванілін та перемішати.
І ось у нас готовий найніжніший масляний крем.
ЕТАП ТРЕТІЙ. Набряклий до цього часу желатин довести до повного розчинення і, якщо це необхідно, процідити.
Добре охолоні на той час білки помістити в третю каструлю. Вона має бути ще більшою, літра на 2,5. Збити білки з другою склянкою цукру до міцних піків. Влити розчинений желатин та добре перемішати.
І останнє — з’єднати разом білковий і масляний креми, причому масляний частинами додаємо в білковий, щоразу ретельно збиваючи до однорідності.
І ось готовий наш крем. Він зовсім незвичайний. Він повітряний, ніжний, приголомшливої шовкової текстури… його просто неможливо ні з чим порівняти… ВІН БЕЗПЕЧНИЙ!!!
Збираємо торт. Навколо нижнього коржа встановити кільце (як мене рятує моє розсувне кільце для тортів!). Якщо бажаєте, можна злегка (але злегка) просочити бісквіт сиропом з додаванням коньяку або ромової есенції. Я просто злегка змочую за допомогою пензлика.
Викласти наш приголомшливий крем, розрівняти і накрити другим коржем. Злегка притиснути. Забрати в холодильник до повного застигання, найкраще на ніч.
Коли торт повністю застигне, кільце прибрати та покрити торт шоколадною глазур’ю. Я вже дуже поспішала, тож не було часу фотографувати цей етап. Глазурі у мене вийшло обмаль, покрила тільки верх, але, взагалі-то, треба покривати і боки теж. Торт можна навіть і не прикрашати, він сам по собі самодостатній.
І останнє, процес видається досить тривалим. Це не так. Насправді це дуже швидкий торт, особливо якщо використовувати готові бісквітні коржі. У цьому випадку крем можна розділити на дві частини та в середину помістити третій корж.
Смачного!!! Приємного чаювання!!! Так, дівчатка, ось що хочу сказати. Крему виходить дуже, дуже. Великий торт. Я зазвичай роблю на 2/3 порції: 7 яєць, 27-30 г желатину, 200 г олії… ну, та й інші інгредієнти теж зменшую на 1/3.
І все одно він виходить дуже великий!