25.08.2023

Квашені баклажани фаршировані овочами

Від fcvomond

Квашені БАКЛАЖАНИ

Інгредієнти

баклажани – 1 кг

морква – 3-4 шт.

цибуля – 2-3 шт.

корінь петрушки – 100 г

паприка – 1 дес.ложка

чорний перець – 1 ч.л.

гіркий перець -1 шт.

часник – 1 головка

сіль для варіння баклажанів – 2 ст. ложки на 2 л води, для розсолу – 3 ст. ложки на 1 літр води

зелень петрушки і селери – кілька стеблин для «обв’язки» фаршированих баклажанів.

ЯК ПРИГОТУВАТИ квашені БАКЛАЖАНИ, фаршировані овочами?

Почнемо з того, що баклажани потрібно відварити. На 2 л води додаємо 2 ст. ложки солі, у баклажанів робимо з боків два наскрізних проколи і опускаємо в окріп. Тут головне, щоб у підсумку, вони не хрумтіли, але й не перетравилися. Зазвичай, маленькі й вузькі баклажанчики варяться – 5-6 хвилин, екземпляри побільше відповідно, довше – 10-11 хвилин. Готовність визначаємо виделкою, якщо вона вільно проколює шкірку, баклажани можна діставати з каструлі.

Тепер необхідно  позбутись гіркоти  і непотрібної рідини. Для цього кілька годин пресуємо баклажани на плоскій похилій поверхні під гнітом.

Зайва рідина і гіркота стікають. Баклажани стають більш сухими, мають трохи сплюснутую форму.

Розрізаємо їх уздовж десь на 3/4 довжини.

Ось тепер вони готові для фарширування. Доречі, на цьому можна зупинитися, якщо хочете приготувати фаршировані баклажани на зиму, точніше заготовку для них. У цьому випадку, баклажани потрібно щільно упакувати в фольгу або харчову плівку і відправити в морозилку. Взимку, після розморожування, можете зробити за 1,5 доби свіжоприготовані квашені баклажани з овочевою начинкою. Благо, моркау, цибуля і корінь петрушки  взимку не в дефіциті.

Якщо ж ви хочете поласувати цією стравою не взимку, а прямо зараз, продовжуємо готувати далі.

Морквину і петрушку тремо на крупній тертці, цибулю нарізаємо дрібними кубиками.

Овочі тушкуємо окремо на олії.

Охолоджуємо, змішуємо, трохи солимо і додаємо паприку і чорний мелений перець.

Кожен баклажан натираємо подрібненим часником з внутрішньої сторони розрізу.

Укладаємо начинку. Для невеликих  баклажаніа її достатньо в кількості 1,5-2 повних столових ложок, для білших  -3-4 ст. ложки.

З’єднуємо краї баклажанів і «перев’язуємо» їх зеленню петрушки і селери.

Якщо це проблематично, то використовуємо звичайні нитки для шиття, обмотуючи ними фаршировані баклажани по діаметру, по всій довжині.

На дно посуду, в якому будемо квасити баклажани, укладаємо зонтики кропу і шматочки лаврового листа. Потім щільно складаємо баклажани шарами, і посипаємо натертим часником і кільцями гіркого перцю.

Акуратно, по стінці каструлі заливаємо все охолодженим розсолом – на 1 л води 3 ст. ложки солі. Рідина повинна повністю покривати наші фаршировані баклажани. Можна накрити їх чистою тарілкою, на яку обережно встановити невеликий гніт.

Витримуємо їх добу при кімнатній температурі, а потім переміщаємо в прохолодне місце. Готові квашені баклажани після 12 годин перебування в холодильнику, тобто через 1,5 доби від початку приготування, далі їх потрібно вийняти з розсолу (він досить солоний), укласти щільно в ємність для зберігання і залити невеликою кількістю рослинної олії. Якщо залишати в розсолі, то смак зміниться не в кращу сторону … Тому й робимо невеликими порціями, 3-4 дні на.

Смачного!

Джерело