Пляцок «Першокласник» зі смаком пломбіру – покроковий рецепт
Спробувавши один раз, ви будете готувати його знову і знову за нашим рецептом. Бісквіт в пляцку виходить найніжнішим, дуже соковитим і незрівнянно смачним. Пляцок виходить апетитним з улюбленим смаком пломбіру.
Продукти:
Бісквіт
- 2 банки згущеного молока (бажано густого і якісного)
- 4 Яйця
- 200 гр слив. масла або маргарину
- 250 гр борошна
- 1 пакетик розпушувача 10 гр
Крем
- 800 гр сметани
- 500 мл вершків 33%
- 150 гр. цукру
- ваніль
- загущувач для сметани (по інструкції)
Помадка:
- 3 ст. ложки какао
- 3 ст. ложки сметани
- 1 ст. ложка цукру
- 20 гр вершкового масла
Як приготувати пляцок «Першокласник»:
Готуємо тісто для і випікаємо коржі.
1. У глибокому посуді збиваємо яйця 4 хвилини до стійкої піни.
2. Відправляємо в яєчну масу все згущене молоко, додаємо трохи екстракту ванілі і перемішуємо міксером або в комбайні до однорідності.
3. В отриману масу просіваємо борошняну суміш (просіяне кілька разів і перемішане борошно + розпушувач) і перемішуємо на повільній швидкості міксера або лопаткою вручну рухами від низу до верху до однорідності.
4. Попередньо розтоплюємо вершкове масло, охолоджуємо і ледве теплим додаємо в тісто, все добре перемішуємо до однорідності.
5. Приготуємо форму для випічки. Беремо плоску форму розміром 33х24 см, застеляємо пергаментним папером, виливаємо 1/3 частина тіста, розподіляємо рівномірно по товщині лопаткою або краще кондитерським шпателем. Ставимо в попередньо розігріту до 180 градусів духовку на 18-20 хвилин (залежить від духовки). Кожен наступний корж буде випікатися трохи швидше.
6. Коли корж буде готовий, виймаємо з духовки, проходимо ножем по прилиплим до форми краям коржа і акуратно перекладаємо на рівну поверхню разом з пергаментом. Закладаємо в форму свіжий пергамент і виливаємо чергову частину тіста, потім ставимо випікатися в духовку. Таким чином випікаємо всі три коржа.
7. У повністю охололих коржів акуратно і не поспішаючи знімаємо пергамент.
Готуємо крем.
8. У чаші міксера збиваємо дуже холодні вершки спочатку на середній швидкості, потім на великих оборотах, додаючи цукрову пудру в кілька прийомів, до стійкої піни і розчинення пудри (довго збивати не треба, щоб не перебити в масло).
9. У крем додаємо всю сметану, трохи ванільного екстракту і загущувач для сметани. Збиваємо масу міксером до стійкого загустіння. Крем готовий. Ділимо крем на три частини.
Збираємо пляцок.
10. Розстеляємо пергамент на дощечці за розміром пляцка з запасом по довгій стороні. Кладемо перший корж і наносимо 1/3 частина крему, розрівнюючи рівномірним шаром. Зверху кладемо другий корж, потім крем і так збираємо весь пляцок.
11. Вирізаємо лист пергаменту за розміром пляцка з запасом, ділимо навпіл і підкладаємо під довгу сторону коржів, щоб вийшов своєрідний кант.
12. Промащуємо боки пляцка кремом і приклеюємо (притискаємо) до нього кант з усіх боків, щоб вийшли бортики з усіх боків.
13. Зверху пляцка розподіляємо за допомогою широкого шпателя залишився крем і відправляємо в холодильник.
Готуємо помадку для пляцка.
14. Беремо каструлю з товстим дном, всипаємо в неї какао порошок, додаємо шматочок вершкового масла, одну столову ложку цукру і сметану. Все перемішуємо і ставимо масу на невеликий вогонь. Доводимо до кипіння і при постійному помішуванні лопаткою варимо помадку 2-3 хвилини. Готову помадку охолоджуємо.
Прикрашаємо пляцок.
15. Беремо пакетик для заморозки, переливаємо в нього остиглу помадку, відрізаємо куточок, щоб вийшла невеликий отвір, і малюємо навскоси зверху пляцка рівні лінії. Потім за допомогою зубочистки зигзагоподібними рухами по лініях робимо візерунок.
16. Прибираємо готовий пляцок в холодильник на ніч, щоб він добре просочився.
17. На наступний день, дістаємо пляцок з холодильника і дуже акуратно, без поспіху, знімаємо пергаментний папір (кант) з боків (зайве можна акуратно зрізати ножицями).
Пляцок виходить просто величезний і розрахований на 20 порцій, щоб нагодувати майже весь клас. Смачного!
Автор рецепта: Ольга Матвій