28.05.2023

Бочкові огірки в звичайних банках

Від fcvomond

Плюсом цього рецепту є те, що нічого не будемо кип’ятити і стерилізувати. За основу візьмемо старовинні рецепти квашених огірків, але готувати будемо не в дубових бочках, а в звичайних скляних банках. Закатувати банки теж не будемо. Закриємо їх звичайними капроновими кришками.

Отже, на кожну банку об’ємом в 3 літри візьмемо 2 листи хрону (саме листи, а не корінь), 3 – 4 листи вишні, 2 парасольки кропу середнього розміру з насінням, трохи гострого перцю – шматочок стручка, 2 великих зубці часнику, 2 лаврових листа і кілька горошин чорного перцю. При бажанні можна додати кілька листочків чорної смородини – вони додадуть огіркам особливий аромат.

Всі спеції і листя промиваємо і укладаємо на дно банок. Банки, звичайно ж, теж ретельно миємо, як і огірки. При цьому огірки слід брати свіжі – в ідеалі прямо з грядки.<

Чим свіжіші огірки, тим смачніший вийде кінцевий продукт.
Огірки попередньо вимочуємо в холодній воді протягом 2 – 3 годин, міняючи воду двічі. Укладаємо їх в банки досить щільно.

Тепер візьмемо дистильовану воду.

Раніше огірки заливали джерельною водою, але в сучасному світі таку воду вже не знайти, особливо в умовах міста.
У дистильованій воді розчиняємо сіль – 3 повні столові ложки в розрахунку на одну банку об’ємом в 3 літри. Беремо звичайну кам’яну сіль, так як йодована сіль для квашення огірків не підходить.

Заливаємо банки приготованим розсолом, закриваємо капроновими кришками і відразу ж прибираємо в темне холодне місце – найкраще в підвал або в льох.

Готові такі огірки будуть через місяць.

Можна квасити огірки в банках меншого об’єму, але термін приготування при цьому залишиться таким же – один місяць.

Джерело