Найсмачніша кабачкова ікра на зиму. Пальчики оближеш!
Всім привіт! Заготовила кабачкової ікри на зиму за своїм улюбленим рецептом. Швидше ділюся ним з вами, так як зараз якраз пора заготовок. Цей рецепт перевірений, надійний, кабачкова ікра виходить дуже смачна, густа, яскрава, буде відмінно зберігатися!
Складові:
- 2 кг кабачків
- 500 г ріпчастої цибулі
- 500 г моркви
- 3 ст. л. томатної пасти
- 100 мл соняшникової олії
- 1 ст. ложка солі
- 1 ст. ложка цукру
- чорний мелений перець за смаком
- 3 ст. ложки 9% оцту
Кабачкова ікра: процес приготування
Ріпчасту цибулю нарізаємо кубиком, моркву натираємо на грубій терці. У каструлю з товстим дном виливаємо 100 мл соняшникової олії. Розігріваємо олію, потім перекладаємо моркву з цибулею і обсмажуємо овочі на середньому вогні 7 хвилин, періодично помішуючи.
Кабачки нарізаємо невеликим кубиком, потім зважуємо, нам потрібно 2 кг, перекладаємо в каструлю. Додаємо 150 мл води і тушкуємо на повільному вогні 40 хвилин.
Потім додаємо дрібно нарізаний часник, сіль, цукор, чорний мелений перець, томатну пасту, добре перемішуємо і тушкуємо ще 15 хвилин. Після чого каструлю прибираємо з вогню, даємо трохи охолонути.
Подрібнюємо овочі занурювальним блендером до однорідного, гладкого стану. У мене на це йде хвилини 3-4, так як об’єм великий.
Залишилося додати в кабачкову ікру 9% оцет, перемішати, довести до кипіння. Якщо ми закатуємо кабачкову ікру на зиму, оцет потрібен обов’язково. Гарячу ікру відразу перекладаємо в стерилізовані банки і закриваємо кришками.
Банки я стерилізують в духовці: в холодну духовку ставлю банки, якщо мокрі, то шийкою вниз, потім включаю і виставляю температуру 150 градусів, коли духовка розігріється, тримаю 10 хвилин, цього достатньо. Кришки кип’ячу 5 хвилин.