18.12.2023

Дуже простий рецепт смачної куті на Святий вечір

Від fcvomond

Кутя – це традиційна основна різдвяна страва, яку готують із вареної пшениці, додаючи мед і мак. Вона символізує жертву Богові, бо пшениця з медом є сакральною частиною святої вечері. Мак символізує мучеництво, невинно пролиту кров. Мед – символ Божого слова та чистоти.

Тобто, ця страва є обов’язковою на столі. 

Та кожна господиня готує її по-різному, має свої секретики. Ми розповімо, як приготувати кутю найпростіше. З цим рецептом впорається навіть господиня-початківець!

Інгредієнти

150 г очищеної пшениці

150 г маку

100 г ізюму

150 г волоських або лісових горіхів

150 г меду

Приготування

1.  Потрібно вибрати правильну крупу. Пшениця обов’язково має бути очищеною, з великими зернами та світлими відтінками. У деяких регіонах кутю готують з ячменю, пшона або навіть рису, так що це справа смаку та сімейних традицій.

2. Пшеницю потрібно добре промити, потім залити холодною водою та залишити на ніч. За 10-12 годин крупа набухне, стане м’якшою. Завдяки цьому варити її буде набагато легше та швидше.

3. Набряклу пшеницю потрібно ще кілька разів добре промити проточною водою. Потім залити холодною водою та поставити на вогонь.

4. Пшениця вариться приблизно годину. Її потрібно регулярно помішувати та підливати воду. Крупа має стати м’якою і розкритися, але в жодному разі не розваритися.

5. Ми рекомендуємо підлити під кінець більше води, тому що завдяки їй потім кутя буде з неймовірно смачною юшкою.

6. Перетерти мак можна трьома способами. Любителям традицій і довгих медитативних рухів можна скористатися кухонною ступкою або макітрою. Тим, хто не хоче витрачати стільки часу та сил, можна скористатися кавомолкою чи блендером.

7. Ретельно подрібнений мак потрібно залити невеликою кількістю води та поставити на плиту. На повільному вогні потрібно уварювати масу. Потім підсушений мак потрібно залишити до остигання.

8. Сухофрукти можна вибирати будь-які, які тобі подобаються. Їх потрібно обов’язково залити окропом на кілька хвилин та промити.

9. Горіхи треба подрібнити до потрібного розміру. Хтось любить їх більшими в куті, хтось віддає перевагу дрібнішим.

10. Змішуємо пшеницю, мак, горіхи та мед.

Страва готова! За бажання можеш підлити води, якщо любите рідкішу кутю або додати за смаком меду. Також можна страву трохи підсолити для посилення смаку.

Джерело