25.04.2022

Сметану більше не купуємо: зробили за 40 хвилин вдома з 1 літра молока

Від fcvomond

Для приготування справжньої домашньої сметани вам знадобиться всього один літр молока. У цьому простому рецепті не треба ніяких зайвих добавок.

рецепт 1
Цей рецепт заслуговує вашу увагу ще й тому, що в ньому можна використовувати молоко з магазину 3,5-4,5 відсотка жирності. Найпростіший спосіб, за допомогою якого ви зможете виготовити сметану це на водяній бані.

Покладіть на дно в металеву каструлю невеликий рушник (можна махрову серветку), і зверху на нього банку (літрову) і налийте в неї молоко. Постарайтеся наповнити водою до такої міри, щоб вода не потрапила в банку. При нагріванні вода розширюється і може потрапити всередину банки, тому намагайтеся не наливати води впритул.

Тепер відправте каструлю з вмістом на плиту. Цей процес завершується не тільки тим що закипить вода. Молоко необхідно окропом розігріти до такої міри, щоб молоко в банку було на межі кипіння. Після того як це відбудеться потрібно витягнути банку і її охолодити до кімнатної температури. Тепер додайте закваску — це може бути або закваска, яку ви купили або звичайна сметана, 2-3 ст.л.

Гарненько треба перемішати, накрити банку і залишити її на 40 хвилин, або більше в теплому місці. Тепер ми підійшли до фінальної частини цього рецепта. Візьміть марлю або сито, процідіть цю масу і нехай вона остигає. В результаті ви отримаєте дуже смачну домашню сметану!

рецепт 2

  1. Візьміть вершки 10 або 20%. Нагрійте майже до кипіння, остудіть до 60 ° (гаряче, але палець терпить)
  2. Додайте закваску Орсік (або іншу для йогурту або сметани)
  3. Перелийте в простерилізованих банку (можна просто обшпарити окропом)
  4. Залиште в кімнаті під рушником (взимку ставлю на батарею)
  5. Ферментація йде близько 8 годин (зазвичай ставлю на ніч)
  6. Після закінчення обов’язково прибрати в холодильник, щоб припинити ферментацію.
    У такій сметані у мене стоїть ложка. І смакота!

Джерело