06.06.2022

Домашнє виноградне вино. Готую за класичним закарпатським рецептом,але за польскою методикою додаю цукор

Від fcvomond

Щоб зробити добре виноградне вино, треба трохи повозитися, але воно того варте. Виходить дуже смачне, ароматне, неймовірно красивого кольору.  Готую вже багато років і пропоную до вашої уваги свій рецепт домашнього вина з синього винограду. Розкажу максимально детально, щоб у вас вдалося навіть з першого разу.

Домашнє виноЧорний (синій) виноград, цукор. Суть приготування вина проста: зірвати, змолоти, дати постояти днів 3-5, кожен день перемішуючи, злити сік і залишки вичавити. Добавити цукор, з розрахунку 1 кг на 10 соку. Дати вибродити. Злити з дріжджів після бродіння і знову залити в посуд для зберігання. Це класичний закарпатський рецепт. Але є багато варіацій. Я, до прикладу, користуюсь, так званою польською методикою, цукор додаю в три етапи. Тепер про все детально.

Зібрати виноград в суху погоду (як мінімум, день після дощу), перебрати його: видалити гнилі ягоди і сухі. Можна обірвати з грона, але я цього не практикую (хіба, якщо гроно сильно уражене). Саме гроно є своєрідними венами і дає можливість краще відпресувати жмих. Після огляду пускаю виноград через млинок (маю спеціальний для винограду, бо переробляю більше 500 кг винограду). Якщо винограду не багато, можна просто руками розім’яти або потовкти дерев’яним товкачем. Блендерами чи міксерами не рекомендую: зіб’єте в джем. Перемелений виноград залишаю на 4-5 днів, кожен день перемішую. Якщо тепла погода, то достатньо і трьох діб. Білий виноград не потребує так довго настоюватись: буде дуже молочним сік і дуже довго буде освітлюватись.


Далі злити сік і віджати жмих. Готовий сік проціджую через ситечко і розливаю у бутлі, залишаючи літра 3 запасу. Ставлю гумову пробку з водяним затвором. Якщо хочете отримати сухе вино, можна цукру не добавляти, але потрібно буде зливати з дріжджів декілька разів.

Якщо хочете більш солодке вино, то додаєте цукру. Я додаю в три етапи. На 1, 5 і 11 день. На 10 літрів соку треба всього дати 1-1,5 кг цукру. Розчиняти його потрібно з соком, відлитим з бутля. Перший раз додати половину потрібної кількості цукру. На 5 день – 1/2 залишку. І на 11 день, при потребі, залишок.

Коли майже припиниться бродіння, зливаю вино шлангом, щоб не зачепити осаду. Мию бутиль і повертаю вино в нього. Ще певний час залишаю водяний затвор. Коли припиниться бродіння, закупорюю глухою пробкою. Далі треба чекати очищення і при бажанні (рекомендую!) ще раз раджу злити шлангом із залишків дріжжів.

Бродіння триває приблизно 1,5 місяця, усе залежить і від температури і від кількості. Встановіть водяний затвор і будете бачити, коли припиниться. При низькій температурі може повноцінно і не вибродити. Також можна куштувати під час бродіння: якщо вас влаштовує смак, зняти з дріжджів (злити через шланг).

Рецепт Лаймена Язви

Джерело